انواع اتاق هاي موجود در هتلها

فوریه18

انواع اتاق هاي موجود در هتلها

مطالب بدون پاسخ

انواع اتاق های مختلف در هتل ها به شرح زیر است:

1 -سوئيت اداري Office Suite

2-سوئيت کنفرانس Conference Suite

3-سوئيت کوچک Mini Suite

4-سوئيت معمولي Junior Suite

5-سوئيت دو لوکس Deluxe Suite

6-سوئيت دوبلکس Doublex Suite

7-سوئيت مسافرين مهم Vip Suite

8-سوئیت مجلل Imperial Suite

9-سوئیت محصور Pent house Suite

10-سوئیت ماه عسل Fiesta Suite

11-سوئيت ماه عسل (براي اقامت ) Dolcevita Suite

12-سوئيت يک نفره Single Suite

13-کابانا Cabana

14-آپارتمان Apartement

15-بنگلو Bungalow

16-اتاق هاي دور Remote Function

17-اتاق هاي تو در تو Connected Room

18-اتاق با بالکن Balcony Room

19-اتاق با استخر خصوصي Room With Private Pool

20-اتاق ضيافت Banquet Room

21-اتاق خانواده Family Room

22-واحد هاي فاميلي Family Units

23-اتاق معمولي با حمام Room With Bath

24-اتاق با چشم انداز جنگل Woods View Room

25-اتاق معمولي بدون حمام Room Without Bath

26-اتاق نشيمن يا سالن پذيرايي Parlor

اتاق يک نفره :اتاق يک نفره که سينگل ناميده مي شود . داراي يک تخت مي باشد و اختصاراً با علامت SGL نشان داده مي شود .

اتاق 2 نفره: اتاق دو نفره که دبل يا توئين ناميده مي شود . دبل يعني اتاقي که يک تخت دو نفره به هم چسبيده دارد و توئين اتاقي است که دو تخت مجزا دارد و اختصاراً با علامت DBL نشان داده مي شود .

اتاق 3 نفره: اتاق سه نفره که تريپل ناميده مي شود . داراي 3 تخت تک نفره و يا يک تخت تک نفره و يک تخت دونفره به هم چسبيده مي باشد و اختصاراً با علامت TPL نشان داده مي شود .

سوئيت Suite: به اتاقي گفته مي شود که قسمت جلوي آن مختص پذيرايي و پشت آن اتاق خواب قرار گرفته است ، در بعضي از هتل ها قسمت پذيرايي در پايين و چند پله بالاتر اتاق خواب و حمام قرار دارد ( دوبلکس ) البته مي توان در سوئيت يک آشپزخانه کوچک نيز داير نمود .

آپارتمان Apartment : عبارت است ازيک هال و پذيرايي با يک ، دو و يا سه اتاق خواب که هر کدام داراي دو تخت است . در صورتي که دواتاقه باشد، معمولاً يک اتاق ( دبل ) يک تخت دو نفره و اتاق ديگر توئين، دو تخت يک نفره خواهد داشت .هر آپارتمان يک حمام مشترک دارد و يک آشپزخانه کوچک.معمولاً در قسمت پذيرايي به تعدادکافي صندلي يا مبل راحتي وجود دارد.

استوديو Studio : به اتاقهايي گفته مي شود که در بدو ورود به شکل اتاق پذيرايي ديده مي شود ولي در صورتي که مبلها يا کاناپه ها را به صورت تختخواب در آورند حکم اتاق خواب را خواهد يافت، از اين رو روزها اتاق پذيرايي و شبها اتاق خواب است .البته کاناپه ها طوري ساخته شده اند که مي توان بالش و پتو و ملحفه را داخل آن جاي داد. اتاق استوديو حمام نيز دارد، استوديو مي تواند آشپزخانه کوچکي نيز داشته باشد .

کانکتد روم Connected Room : دو اتاق تودرتو را مي گويند، هر دو اتاق به راهرو اصلي هتل راه دارد و هر کدام به تنهايي يک اتاق کامل است و حمام جداگانه اي هم دارد، اين دو اتاق به وسيله يک در از وسط به هم متصل است. چنانچه يک خانواده چهار نفره ، چنين اتاقي را درخواست نمايد ، بچه ها در يک اتاق و پدر و مادر در اتاق ديگر اقامت خواهند نمود ، بدون اين که درب راهرو اصلي را باز کنند، دو اتاق از درب وسط مي توانند با هم در ارتباط باشند.

کابانا Cabana : اتاقي است هم کف، که پنجره آن به محوطه اي باز مي شود که متصل به استخر شناست. ساکن چنين اتاقي مي تواند براي تعويض لباس از اتاق مخصوص خود استفاده نمايد .

فيستا سوئيت Fiesta Suite : اين نوع سوئيت ها معمولاً در هتل هائي قرار دارند که داراي سالن عروسي است و پس از پايان مجلس عروسي ، براي استراحت و خواب در اختيار عروس و داماد قرار مي گيرد . معمولاً مخارج اين سوئيت قبلاً جزو هزينه هاي مجلس عروسي منظور گرديده و حساب جداگانه اي ندارد . اتاقهاي ديگري هم در هتلها و متلها وجود دارند که بنا به علاقه وتمايل مسافران دراختيار آنان گذاشته مي شود .

دیدگاهتان را بنویسید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>